KidsCore Camp 25.08 – 01.09.2018 z olimpijką Anią

Giżycko COSA AZS Wilkasy

Obóz sportowo – żeglarski dla dzieci w wieku 8-15 lat

Drodzy Rodzice,

Na finiszu wakacji zapraszamy Państwa dzieci w wieku 8-15 lat na Mazury do Wilkas (k. Giżycka) nad jezioro Niegocin. W komfortowym i bezpiecznym ośrodku sportowo – wypoczynkowym AZS Wilkasy spędzimy aktywnie 7 dni pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej i instruktorskiej o specjalizacjach sportu, animacji i żeglarstwa. 

Będzie z nami olimpijka z Londynu żeglarka Anna Weinzieher, która gwarantuje dobrą i nieustającą zabawę, emocje sportowe i wspaniałą atmosferę. 

Obóz zakończymy  igrzyskami KidsCore, w których dzieci powalczą o swoje pierwsze sportowe medale. Będzie to dopiero początek sportowej przygody Waszych pociech, ponieważ proponujemy kontynuację rozwoju w sekcji żeglarskiej AZS Uniwersytet Warszawski już od pierwszego weekendu września nad Zalewem Zegrzyńskim, a zimą na nartach i cieplejszych krajach na wodzie.

zapraszamy, zespół KidsCore

Region

Akwen gwarantuje wspaniałą żeglarską przygodę. Jezioro Niegocin jest trzecim pod względem rozmiarów akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, połączone na północy z jeziorem Kisajno (część jeziora Mamry) przez kanały.  Chcący przepłynąć na jezioro Kisajno mogą wybrać dwie drogi. Pierwsza z nich to wschodni Kanał Giżycki prowadzący przez Giżycko. Druga prowadzi przez Kanał Niegociński do jeziora Tajty i dalej przez krótki Kanał Piękna Góra. Na południu przez sieć jezior i kanałów można dotrzeć do jeziora Tałty i dalej na Jezioro Mikołajskie i Śniardwy

Młodzi uczestnicy campu stawią czoła pierwszym wyprawom żeglarskim zdobywając żeglarskie doświadczenie.

Zakwaterowanie, wyżywienie i infrastruktura

Uczestnicy campu przebywać będą w kompleksie sportowo – wypoczynkowym AZS WILKASY z bezpośrednim dostępem do przystani, obiektów sportowych, strzeżonym kąpieliskiem. Niezależny pawilon dla uczestników gwarantować będzie bezpieczeństwo i komfort.

Wyżywienie składa się z 3 posiłków dziennie oferowanych w przez hotelową stołówkę.  Dla dzieci ze specjalną dietą wegetariańską (na życzenie) oraz bezmleczną i bezglutenową (zgodnie z zaleceniami lekarza) przygotowujemy oddzielne posiłki. W ciągu dnia na bieżąco dzieci otrzymają dostęp do wody i owoców. W trakcie obozu odbędzie się tradycyjnie palenie ogniska z pieczeniem kiełbasek i chleba.

Obóz

Podczas KidsCore Camp zajęcia realizowane są w co najmniej dwóch grupach wiekowych z podziałem na podgrupy z wszechstronnym programem zajęć: żeglarstwo jako wiodąca dyscyplina na łódkach klasy Optimist, rejs Omegami, pływanie, zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, gry zespołowe na stadionie lub hali, wyjście do Parku Wodnego w przypadku dobrej pogody.

Ostatniego dnia odbędą się igrzyska KidsCore, w których młodzi sportowcy wystartują w regatach oraz w wybranej przez siebie dyscyplinie sportu spośród przewidzianych na campie. Podczas ceremonii zakończenia i podsumowana campu wręczone zostaną medale, dyplomy i upominki.

Prosimy o wyposażenie dzieci w niezbędną odzież sportową do treningów (dres, krótkie spodenki) i obuwie oraz uprawiania sportów wodnych: m.in. strój kąpielowy (2 kpl), bieliznę termiczną, czapka przeciwsłoneczna, wind top lub inna lekka kurta (ewentualnie sztormiak tj. kurtka i spodnie),  buty piankowe żeglarskie.  Na miejscu do dyspozycji będą kapoki oraz możliwość wypożyczenia pianki (proszę zaznaczyć w zgłoszeniu).

Zajęcia ogólnocampowe (wieczorne)

Organizowane są najczęściej po kolacji w ramach, których organizowane są: zabawy drużynowe, konkursy, projekcja filmów z zajęć na wodzie. Każda z tych aktywności realizowana jest za pomocą wcześniej przygotowanego scenariusza, ma swój niepowtarzalny klimat.

Fotorelacje

Zapraszamy do oglądania bieżących relacji zdjęciowych i filmowych, które udostępnimy na naszej stronie oraz fanpage’u. Fotorelacje mają charakter codziennego reportażu z życia campowego i może się zdarzyć, że nie obejmą wszystkich uczestników w danym dniu.

Transport

Autokarem lub busami w zależności od ilości uczestników z Warszawy 25.08 rano do Wilkas. Powrót do Warszawy 01.09 ok. godz. 19.00. Dziecko można dowieźć prywatnie do godz. 14.00. Odbiór dzieci możliwy będzie 01.09 o godz. 14.00. Szczegóły dotyczące miejsca i godziny zbiórki podane będą bezpośrednio rodzicom (opiekunom).

Ubezpieczenie 

Uczestnicy ubezpieczeni są na czas trwania obozu w GOTHAER w zakresie NNW. Zalecamy zawarcie dodatkowego ubezpieczenia prywatnie.

Cena campu

Cena standardowa – 1. 600 zł i zawiera:
• pełną realizację programu łączącego wszystkie zajęcia tematyczne, zajęcia uzupełniające oraz gry i zabawy wieczorne;
• sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia programów;
• zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym w pokojach w budynku – wszystkie pokoje i domki z węzłem sanitarnym; 
• pełne wyżywienie (3 posiłki) woda, owoce (1 rodzaj dziennie) dostępne cały dzień;
• całodobową opiekę trenerów – wychowawców i instruktorów na lądzie i wodzie ze sprzętem asekuracyjnym;
• podstawową opiekę medyczną;
• ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 6.500 zł. Za dodatkową opłatą, ubezpieczenie NNW w wysokości 25.000zł

Na terenie campu obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych oraz elektroniki. Dzieci będą mogły używać swoich telefonów w czasie ciszy poobiedniej. Na campie nie wolno korzystać z żadnego sprzętu elektronicznego typu tablety, PSP, aparaty fotograficzne, zegarki z internetem itp. Sugerujemy, aby takie urządzenia pozostawić w domu (urządzenia przywiezione na camp będą zdeponowane w sejfie i zwrócone uczestnikom ostatniego dnia pobytu).

Konto do wpłat za camp

nr. rachunku: 91 1240 6218 1111 0000 4619 8538

właściciel rachunku: AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI, ul. Krakowskie Przedmieście 24, 00-325 Warszawa

tytułem KidsCore Camp Wilkasy 2018. Imię i nazwisko dziecka.

Dokumenty do pobrania

Adres do korespondencji

AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI, ul. Dobra 56/66, pokój 162, 00-312 Warszawa

Kontakt

Bartłomiej Szotyński, tel. +48 666 976 001

e-mail: biuro@kidscore.pl

https://www.facebook.com/AzsTeamSailing

Kategorie: Lato 2018