Akademia KidsCore to ciągły i systematyczny rozwój dzieci przez cały rok, to wspaniała żeglarska przygoda z klasą Optimist dla dziewcząt i chłopców (od 6 lat) w ramach oryginalnej koncepcji programowej opracowanej przez trenerów AZS UW.

 

 

W ogromnej mierze przywiązujemy uwagę do kształtowania wyjątkowych postaw sportowych, zdrowego i aktywnego trybu życia, kultury osobistej oraz w przyszłości zindywidualizowania ścieżki rozwoju kariery w klasach olimpijskich. Nasze pomysły i pracę opieramy na wiedzy, wykształceniu i doświadczeniu także m.in. naszych wychowanków Kasi Deberny i Annie Weinzieher, które z sukcesami rywalizowały w kraju i zagranicą oraz reprezentowały Polskę na Igrzyskach Olimpijskich pozostając wzorem dla naszych przyszłych pokoleń. W Klubie prowadzimy już 4 grupy szkoleniowe Optimista dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Najstarszą grupą jest grup A ,która realizuje zaawansowany program szkoleniowy.

   

Zajęcia żeglarskie, treningi szkolenia początkowego realizujemy w dwóch miejscach nad Zalewem Zegrzyńskim i w Warszawie.  Stacjonarny program treningowy umożliwi dzieciom nabycie podstawowych umiejętności żeglarskich potrzebnych do samodzielnego żeglowania. W zależności od wieku dziecka takie podstawowe szkolenie trwa średnio 1 sezon, a następnie dzieci przechodzą do grupy regatowej B.  Zachęcamy do kontaktu z nami i skonsultowania do jakiej grupy szkoleniowej zapisać dziecko. W wakacje zapraszamy na całodzienne aktywności podczas mini campów (półkolonii) do Zegrza i wyjazdowy camp do Wilkas. Etapem sportowym rozwoju dzieci jest powołanie i awans do grup regatowych Optimista „B” (kat. do 9, 11, 12 lat).  Dzieci o większych parametrach za zgodą trenerów rozpoczynają szkolenie na ILCA4. Każda grupa regatowa ma już swój całoroczny plan szkoleniowy. Zimą dzieci realizują treningi ogólnorozwojowe w oparciu o obiekty sportowe UW na hali, siłowni i basenie. Latem dzieci spędzają czas na zgrupowaniach, regatach i campach.

DRABINKA SZKOLENIA

GRUPA D (6-9 lat) – KIDSCORE FUN – zajęcia w sezonie odbywają nad jeziorkiem Czerniakowskim czwartek i piątek (V-VI oraz IX-X). Trenerzy sprawią, że pierwszy kontakt z łódką będzie bardzo przyjazny, a fajnie spędzony czas nad wodą niezapomniany. Uwaga: Tegorocznej wiosny z uwagi na remont ośrodka nad jeziorkiem grupa D realizuje zajęcia nad Zalewem Zegrzyńskim w soboty lub niedziele o godzinie 16.00.

Zapraszamy dzieci tej grupy do kontynuacji przygody z nami w okresie zimowym (XI-III) w odpłatnych zajęciach na basenie (sobota lub środa).  Prowadzimy również naukę pływania od podstaw na małym basenie w limitowanej grupie. Z nami zrobisz pierwszy krok jeżeli dziecko nie miało okazji jeszcze nauczyć się pływać. Oswojenie z wodą to podstawa przyszłego młodego żeglarza. Nasze dzieci czują się jak ryby w wodzie. Zapraszamy do kontaktu z nami, umówimy się na lekcję próbą i uzgodnimy z Państwem, do której grupy basenowej zakwalifikować Wasze dziecko. Nasi trenerzy  sprawią, że pływanie będzie znakomitą aktywnością na zimową przerwę od żeglowania.

     

GRUPA C (do 12 lat) – KIDSCORE SPORT – zajęcia w sezonie nad Zalewem Zegrzyńskim w weekendy. Program 10 miesięczny (IX-VI) przygotowania młodego żeglarza do samodzielnej żeglugi po trasie regatowej z uwzględnieniem podstaw żeglowania na Optimiście lub windsurfingu.  Te grupy prowadzą trenerzy Mateusz, Julia i Karol. Każde dziecko otrzymuje na swoje wyposażenie łódkę/deskę wraz z osprzętem, o którą dba i trenuje w sezonie. Zimą zajęcia odbywają się na hali , basenie, warsztatach i integracyjnych aktywnościach weekendowych. Dzieci w okresie wiosennym debiutują w regatach na Zalewie Zegrzyńskim.

GRUPA B (młodzik do 12 lat)  – KIDSCORE SPORT+ – treningi nad Zalewem Zegrzyńskim oraz program całoroczny uwzględniający dodatkowe wyjazdy na regaty i zgrupowania. Opłaty miesięczne ustalane są przez Klub każdego roku w zależności od budżetu sekcji.  Istnieje możliwość korzystania ze sprzętu klubowego (certyfikowanego) na zasadach ogólnych.

Grupa A i ILCA4 (junior młodszy do 15 lat) – KIDSCORE RACE – treningi nad Zalewem Zegrzyńskim oraz program całoroczny uwzględniający dodatkowe wyjazdy na regaty i zgrupowania. Opłaty miesięczne ustalane są przez Klub każdego roku w zależności od budżetu sekcji.  W tej kategorii wiekowej już powoływany jest Development Team, który otrzymuje pierwsze swoje wsparcie sprzętowe od Klubu.

Po zakończeniu szkolenia w Akademii KidsCore zawodnicy przechodzą do szkolenia wyczynowego w klubie n a poziomie juniorskim i młodzieżowym. Nasz Klub w sezonie 2023 zajął 9 miejsce (15 w 2022r.) w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży w żeglarstwie (2 na Mazowszu) oraz drugie w klubowym Pucharze Polski w Laserach. Nasi wychowankowie w 2023 roku zdobyli 3 medale Mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz stanęli na 1 i 2 miejscu w Pucharze Polski w ILCA6 .

    

Dodatkowe informacje

  • 400zł – opłata wpisowa (Optimist) jednorazowa na rzecz sekcji klubu.
  • 800zł – opłata wpisowa (ILCA) jednorazowa na rzecz sekcji klubu dla nowych zawodników transferowych (z innych klubów). Od zawodników chcących wrócić do reprezentowania barw AZS UW na Lasera wymagamy opłaty wpisowej w formie darowizny na rzecz Klubu 8.000zł. Każda wpłata podnosi standard wyposażenia sekcji regatowej. Dziękujemy.
  • 120zł – składka członkowska roczna AZS z podstawowym ubezpieczeniem NNW  http://azs.uw.edu.pl/legitymacja/ (wybieramy sekcję żeglarstwo – Akadamia KidsCore).
  • Specjalistyczny strój żeglarski MUSTO. Zapraszamy do naszego partnera w Warszawie  
    al. Prymasa Tysiąclecia 76E tel. 605 330 571 (Pan Darek przemiły gość) https://www.musto.com, u którego zapewnione są specjalne rabaty na podstawie ważnej legitymacji AZS UW.
  • Specjalistyczny strój żeglarski ROOSTER. Zapraszamy do naszego partnera w Warszawie https://artexshop.pl/ , u którego na podstawie legitymacji AZS UW uzyskacie rabaty.
  • Opłata miesięczna w grupie D w zależności od zakresu programowego na każdy rok i zakresu dofinansowania.
  • 600zł – Opłata miesięczna w grupie OPT C (wrzesień – czerwiec).
  • 600zł – Opłata miesięczna w grupach regatowych OPT / ILCA4 (cały rok). Development Team (sprzęt klubowy bez opłat).

Konto do wpłat za Akademię KidsCore (do 10 dnia każdego miesiąca)

nr. rachunku: 39 1240 6218 1111 0010 5320 5653

właściciel rachunku: AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI, ul. Krakowskie Przedmieście 24, 00-325 Warszawa

tytułem składka [miesiąc] KidsCore, [Imię i nazwisko dziecka].

Kontakt (zapisy):

Bartłomiej Szotyński tel. +48 666 976 001, e-mail: info(at)kidscore.pl

https://www.facebook.com/kidscoreacademy

Dokumenty do pobrania

Zgłoszenie do KidsCore (grupa C lub D)

Regulamin programu (grupa C i D)

Oświadczenie zdrowia

Dokumenty dla grup regatowych – prosimy o kontakt z trenerem

Kategorie: Akademia