Drodzy Rodzice,

Zapraszamy Państwa dzieci w wieku na Mazury do Wilkas (k. Giżycka) nad jezioro Niegocin. W komfortowym i bezpiecznym ośrodku sportowo – wypoczynkowym AZS Wilkasy spędzimy aktywnie czas pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej i instruktorskiej o specjalizacjach sportu, animacji i żeglarstwa.

Każdy obóz zakończymy igrzyskami KidsCore, w których dzieci powalczą o swoje pierwsze lub kolejne sportowe medale. Będzie to dopiero początek sportowej przygody Waszych pociech, ponieważ proponujemy kontynuację rozwoju w sekcji żeglarskiej AZS Uniwersytet Warszawski już od pierwszego weekendu września nad Zalewem Zegrzyńskim, a zimą na nartach i cieplejszych krajach na wodzie.

Zapraszamy, zespół KidsCore

Region

Akwen gwarantuje wspaniałą żeglarską przygodę. Jezioro Niegocin jest trzecim pod względem rozmiarów akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, połączone na północy z jeziorem Kisajno (część jeziora Mamry) przez kanały.  Chcący przepłynąć na jezioro Kisajno mogą wybrać dwie drogi. Pierwsza z nich to wschodni Kanał Giżycki prowadzący przez Giżycko. Druga prowadzi przez Kanał Niegociński do jeziora Tajty i dalej przez krótki Kanał Piękna Góra. Na południu przez sieć jezior i kanałów można dotrzeć do jeziora Tałty i dalej na Jezioro Mikołajskie i Śniardwy.

Młodzi uczestnicy campu stawią czoła pierwszym wyprawom żeglarskim zdobywając żeglarskie doświadczenie.

Zakwaterowanie, wyżywienie i infrastruktura

Uczestnicy campu przebywać będą w kompleksie sportowo – wypoczynkowym AZS WILKASY z bezpośrednim dostępem do przystani, obiektów sportowych, zamkniętej plaży. Niezależny pawilon dla uczestników gwarantować będzie bezpieczeństwo i komfort.

Wyżywienie składa się z 3 posiłków dziennie oferowanych w przez hotelową stołówkę.  Dla dzieci ze specjalną dietą wegetariańską (na życzenie) oraz bezmleczną i bezglutenową (zgodnie z zaleceniami lekarza) zamówimy oddzielne posiłki. W ciągu dnia na bieżąco dzieci otrzymają dostęp do wody i owoców. W trakcie obozu odbędzie się tradycyjnie palenie ogniska z pieczeniem kiełbasek i chleba.

Obóz

KidsCore Camp to wyjątkowa oferta Akademii KidsCore AZS UW. To wyjątkowy obóz w trakcie roku, na którym dzieci łączą trening z zabawą kształtujący ich rozwój osobisty i sportowy. Zadania postawione przed dziećmi łączą indywidualności w pracę zespołową. W Wilkasach kładziemy podwaliny pod kompetencje przyszłego mistrza. Każdy dzień ma swój scenariusz (aktywności) tworzony przez trenerów, dostosowany do możliwości dzieci, pogody i innych czynników w oparciu o ramy: 1. Rozruch, 2. Śniadanie, 3. Trening główny, 4. Obiad i przerwa obiadowa, 5. Trening popołudniowy lub KidsCore Games’y, 6. Kolacja, 7. Gry i zabawy wieczorne.

Celem obozu jest nauczenie debiutantów podstaw i oswojenia się z żeglowaniem na Optimiście (w pojedynkę), aby miały śmiałość na zrobienie kolejnych kroków w grupie sportowej naszego Klubu. Natomiast w przypadku dzieci z grup Sport podniesienie ich poziomu wyszkolenia, dzielności żeglarskiej tak, aby pewnie zadebiutowały w regatach od września lub podniosły o co najmniej jeden szczebel swój performance.

Podczas KidsCore Camp zajęcia realizowane są w podgrupach z uwzględnieniem wieku i umiejętności z wszechstronnym programem zajęć: żeglarstwo jako wiodąca dyscyplina na łódkach klasy Optimist z uzupełnieniem na deskach z żaglem (windsurfing) i/lub Laser. W przypadku większego zainteresowania klasą Laser lub windsurfingiem stworzymy oddzielne grupy szkoleniowe na wodzie. Dodatkowe atrakcje, którymi urozmaicony jest camp to m.in. żeglowanie na Omegach, strzelectwo, kajaki, zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, podchody, gry zespołowe m.in. siatkówka.

W 2024 planujemy przeprowadzić szkolenie w trzech grupach zaawansowania:

KidsCore Fun – najmłodsi, dla których jest to pierwszy kontakt z Optimistem i żeglarstwem.

KidsCore Sport – samodzielne żeglowanie. Nauka manewrów, podstawy teorii. Czyli adekwatny poziom  OPT C i D w naszym Klubie.

KidsCore Sport+ – samodzielne żeglowanie po trasie regatowej – czyli adekwatny poziom OPT C i B w naszym Klubie.

W drugim tygodniu campu odbędą się igrzyska KidsCore, w których młodzi sportowcy wystartują w drużynowym wieloboju opartym o różne dyscypliny sportowe przewidziane na campie. Oczywiście nie zabraknie sportów wodnych. Podczas ceremonii zakończenia i podsumowana campu wręczone zostaną medale, dyplomy i upominki.

Prosimy o wyposażenie dzieci w niezbędną odzież sportową do treningów (dres, krótkie spodenki) i obuwie oraz uprawiania sportów wodnych: m.in. strój kąpielowy (2 kpl), bieliznę termo aktywną, czapkę przeciwsłoneczną, wind top lub inna lekką kurtę (ewentualnie sztormiak tj. kurtka i spodnie),  buty piankowe żeglarskie.  Na miejscu do dyspozycji będą kapoki.

Zajęcia ogólno campowe (wieczorne) organizowane są najczęściej po kolacji w ramach, których organizowane są: zabawy drużynowe, konkursy, projekcja filmów z zajęć na wodzie. Każda z tych aktywności realizowana jest za pomocą wcześniej przygotowanego scenariusza, ma swój niepowtarzalny klimat.

Fotorelacje

Zapraszamy do oglądania bieżących relacji zdjęciowych i filmowych, które udostępnimy na naszej stronie oraz fanpage’u oraz dedykowanej grupie whatsup dla rodziców podczas campu. Fotorelacje mają charakter codziennego reportażu z życia campowego i może się zdarzyć, że nie obejmą wszystkich uczestników w danym dniu.

Transport

03 i 17.08 – własny lub busem klubowym w limicie miejsc (16). Obowiązują zapisy i limit miejsc. Zapisz się na busa klubowego wysyłając maila na info@kidscore.pl zatytułowanego „bus Wilkasy”. Dziękujemy.

Ubezpieczenie

Klub oraz kadra trenerska posiadają właściwe ubezpieczeni OC.

Uczestnicy posiadający legitymację AZS ubezpieczeni są na czas trwania obozu w Grupie PZU S.A. na kwotę 7.000 zł (Standard), 25.000 (Komfort) lub 65.000 zł (Sport) w zależności od pakietu, który wybrali podczas rejestracji w AZS. Zalecamy zawarcie dodatkowego ubezpieczenia prywatnie. Mimo tego obóz jest jeszcze dodatkowo ubezpieczony NNW dla jego uczestników.

Cena campu

03-17.08 – 4600zł.

Możliwy wariant tygodniowy dla najmłodszych dzieci początkujących 7-9 lat (pula miejsc rotacyjnych 12):

03-10.08 lub 10-17.08 – 2800zł.

Członkowie Klubu AZS UW zapisani na cały obóz 2tyg. mogą ubiegać się o dofinansowanie po otrzymaniu dedykowanej dotacji przez Klub AZS UW. Dla zawodników AZS UW grupy OPT B jest przewidziana zniżka.

Ceny zawierają m.in. :
• pełną realizację programu łączącego wszystkie zajęcia tematyczne, zajęcia uzupełniające oraz gry i zabawy wieczorne. Profesjonalna kadra szkoleniowa składająca się z wychowawcy, 3 trenerów i nie zabraknie obecności trenera głównego Bartka Szotyńskiego.
• sprzęt klubowy Optimisty szkółkowe i materiały niezbędne do przeprowadzenia programów;
• zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowo – szkoleniowym AZS (14 noclegów);
• pełne wyżywienie (3 posiłki) woda, owoce dostępne cały dzień;
• całodobową opiekę trenerów – wychowawców i instruktorów na lądzie i wodzie ze sprzętem asekuracyjnym pontony typu rib dla każdej grupy szkoleniowej niezależnie;
• Opieka medyczna – szpital Giżycko, co najmniej 1 członek kadry uprawnienia ratownika wopr.

Na terenie campu obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych oraz elektroniki. Dzieci będą mogły używać swoich telefonów w czasie ciszy poobiedniej. Na campie nie wolno korzystać z żadnego sprzętu elektronicznego typu tablety, PSP, aparaty fotograficzne, zegarki z internetem itp. Sugerujemy, aby takie urządzenia pozostawić w domu (urządzenia przywiezione na camp będą zdeponowane w sejfie i zwrócone uczestnikom ostatniego dnia pobytu).

Konto do wpłat za camp

nr. rachunku: 39 1240 6218 1111 0010 5320 5653

właściciel rachunku: AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI, ul. Krakowskie Przedmieście 24, 00-325 Warszawa

tytułem KidsCore Camp Wilkasy 2024 [termin, Imię i nazwisko dziecka].

Termin wpłat całej kwoty za obóz upływa 01.07.2024. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a w drugim etapie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 1000 zł. Zalecamy zawrzeć prywatnie dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji z campu.

Dokumenty do pobrania

oświadczenie rodziców – nasze obozy zgłaszamy do kuratorium

Legitymacja AZS

Adres do korespondencji:

AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI, ul. Dobra 56/66, pokój 162, 00-312 Warszawa

Kontakt (zapisy):

Bartłomiej Szotyński, tel. +48 666 976 001

e-mail: info(at)kidscore.pl

https://www.facebook.com/kidscoreacademy

         

Kategorie: Lato 2024