Drodzy Rodzice,

Zapraszamy Państwa dzieci w wieku na Mazury do Wilkas (k. Giżycka) nad jezioro Niegocin. W komfortowym i bezpiecznym ośrodku sportowo – wypoczynkowym AZS Wilkasy spędzimy aktywnie czas pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej i instruktorskiej o specjalizacjach sportu, animacji i żeglarstwa.

Każdy obóz zakończymy igrzyskami KidsCore, w których dzieci powalczą o swoje pierwsze lub kolejne sportowe medale. Będzie to dopiero początek sportowej przygody Waszych pociech, ponieważ proponujemy kontynuację rozwoju w sekcji żeglarskiej AZS Uniwersytet Warszawski już od pierwszego weekendu września nad Zalewem Zegrzyńskim, a zimą na nartach i cieplejszych krajach na wodzie.

Zapraszamy, zespół KidsCore

Region

Akwen gwarantuje wspaniałą żeglarską przygodę. Jezioro Niegocin jest trzecim pod względem rozmiarów akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, połączone na północy z jeziorem Kisajno (część jeziora Mamry) przez kanały.  Chcący przepłynąć na jezioro Kisajno mogą wybrać dwie drogi. Pierwsza z nich to wschodni Kanał Giżycki prowadzący przez Giżycko. Druga prowadzi przez Kanał Niegociński do jeziora Tajty i dalej przez krótki Kanał Piękna Góra. Na południu przez sieć jezior i kanałów można dotrzeć do jeziora Tałty i dalej na Jezioro Mikołajskie i Śniardwy.

Młodzi uczestnicy campu stawią czoła pierwszym wyprawom żeglarskim zdobywając żeglarskie doświadczenie.

Zakwaterowanie, wyżywienie i infrastruktura

Uczestnicy campu przebywać będą w kompleksie sportowo – wypoczynkowym AZS WILKASY z bezpośrednim dostępem do przystani, obiektów sportowych, zamkniętej plaży. Niezależny pawilon dla uczestników gwarantować będzie bezpieczeństwo i komfort.

Wyżywienie składa się z 3 posiłków dziennie oferowanych w przez hotelową stołówkę.  Dla dzieci ze specjalną dietą wegetariańską (na życzenie) oraz bezmleczną i bezglutenową (zgodnie z zaleceniami lekarza) zamówimy oddzielne posiłki. W ciągu dnia na bieżąco dzieci otrzymają dostęp do wody i owoców. W trakcie obozu odbędzie się tradycyjnie palenie ogniska z pieczeniem kiełbasek i chleba.

Obóz

KidsCore Camp to wyjątkowa oferta Akademii KidsCore AZS UW. To wyjątkowy obóz w trakcie roku, na którym dzieci łączą trening z zabawą kształtujący ich rozwój osobisty i sportowy. Zadania postawione przed dziećmi łączą indywidualności w pracę zespołową. W Wilkasach kładziemy podwaliny pod kompetencje przyszłego mistrza. Każdy dzień ma swój scenariusz (aktywności) tworzony przez trenerów, dostosowany do możliwości dzieci, pogody i innych czynników w oparciu o ramy: 1. Rozruch, 2. Śniadanie, 3. Trening główny, 4. Obiad i przerwa obiadowa, 5. Trening popołudniowy lub KidsCore Games’y, 6. Kolacja, 7. Gry i zabawy wieczorne.

Celem obozu jest nauczenie debiutantów podstaw i oswojenia się z żeglowaniem na Optimiście (w pojedynkę), aby miały śmiałość na zrobienie kolejnych kroków w grupie sportowej naszego Klubu. Natomiast w przypadku dzieci z grup Sport podniesienie ich poziomu wyszkolenia, dzielności żeglarskiej tak, aby pewnie zadebiutowały w regatach od września lub podniosły o co najmniej jeden szczebel swój performance.

Podczas KidsCore Camp zajęcia realizowane są w podgrupach z uwzględnieniem wieku i umiejętności z wszechstronnym programem zajęć: żeglarstwo jako wiodąca dyscyplina na łódkach klasy Optimist z uzupełnieniem na deskach z żaglem (windsurfing) i/lub Laser. Dodatkowe atrakcje, którymi urozmaicony jest camp to m.in. żeglowanie na Omegach, strzelectwo, kajaki, zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, podchody, gry zespołowe m.in. siatkówka.

W 2024 planujemy przeprowadzić szkolenie w trzech grupach zaawansowania:

KidsCore Fun – najmłodsi, dla których jest to pierwszy kontakt z Optimistem i żeglarstwem.

KidsCore Sport – samodzielne żeglowanie. Nauka manewrów, podstawy teorii. Czyli adekwatny poziom  OPT C i D w naszym Klubie.

KidsCore Sport+ – samodzielne żeglowanie po trasie regatowej – czyli adekwatny poziom OPT C i B w naszym Klubie.

W drugim tygodniu campu odbędą się igrzyska KidsCore, w których młodzi sportowcy wystartują w drużynowym wieloboju opartym o różne dyscypliny sportowe przewidziane na campie. Oczywiście nie zabraknie sportów wodnych. Podczas ceremonii zakończenia i podsumowana campu wręczone zostaną medale, dyplomy i upominki.

Prosimy o wyposażenie dzieci w niezbędną odzież sportową do treningów (dres, krótkie spodenki) i obuwie oraz uprawiania sportów wodnych: m.in. strój kąpielowy (2 kpl), bieliznę termo aktywną, czapkę przeciwsłoneczną, wind top lub inna lekką kurtę (ewentualnie sztormiak tj. kurtka i spodnie),  buty piankowe żeglarskie.  Na miejscu do dyspozycji będą kapoki.

Zajęcia ogólno campowe (wieczorne) organizowane są najczęściej po kolacji w ramach, których organizowane są: zabawy drużynowe, konkursy, projekcja filmów z zajęć na wodzie. Każda z tych aktywności realizowana jest za pomocą wcześniej przygotowanego scenariusza, ma swój niepowtarzalny klimat.

Fotorelacje

Zapraszamy do oglądania bieżących relacji zdjęciowych i filmowych, które udostępnimy na naszej stronie oraz fanpage’u oraz dedykowanej grupie whatsup dla rodziców podczas campu. Fotorelacje mają charakter codziennego reportażu z życia campowego i może się zdarzyć, że nie obejmą wszystkich uczestników w danym dniu.

Transport

03 i 17.08 – własny lub busem klubowym w limicie miejsc (16). Obowiązują zapisy i limit miejsc. Zapisz się na busa klubowego wysyłając maila na info@kidscore.pl zatytułowanego „bus Wilkasy”. Dziękujemy.

Ubezpieczenie

Klub oraz kadra trenerska posiadają właściwe ubezpieczeni OC.

Uczestnicy posiadający legitymację AZS ubezpieczeni są na czas trwania obozu w Grupie PZU S.A. na kwotę 7.000 zł (Standard), 25.000 (Komfort) lub 65.000 zł (Sport) w zależności od pakietu, który wybrali podczas rejestracji w AZS. Zalecamy zawarcie dodatkowego ubezpieczenia prywatnie. Mimo tego obóz jest jeszcze dodatkowo ubezpieczony NNW dla jego uczestników.

Cena campu

03-17.08 – 4600zł.

Możliwy wariant tygodniowy dla najmłodszych dzieci początkujących 7-9 lat (pula miejsc rotacyjnych 12):

03-10.08 lub 10-17.08 – 2800zł.

Członkowie Klubu AZS UW zapisani na cały obóz 2tyg. mogą ubiegać się o dofinansowanie po otrzymaniu dedykowanej dotacji przez Klub AZS UW. Dla zawodników AZS UW grupy OPT B jest przewidziana zniżka.

Ceny zawierają m.in. :
• pełną realizację programu łączącego wszystkie zajęcia tematyczne, zajęcia uzupełniające oraz gry i zabawy wieczorne. Profesjonalna kadra szkoleniowa składająca się z wychowawcy, 3 trenerów i nie zabraknie obecności trenera głównego Bartka Szotyńskiego.
• sprzęt klubowy Optimisty szkółkowe i materiały niezbędne do przeprowadzenia programów;
• zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowo – szkoleniowym AZS (14 noclegów);
• pełne wyżywienie (3 posiłki) woda, owoce dostępne cały dzień;
• całodobową opiekę trenerów – wychowawców i instruktorów na lądzie i wodzie ze sprzętem asekuracyjnym pontony typu rib dla każdej grupy szkoleniowej niezależnie;
• Opieka medyczna – szpital Giżycko, co najmniej 1 członek kadry uprawnienia ratownika wopr.

Na terenie campu obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych oraz elektroniki. Dzieci będą mogły używać swoich telefonów w czasie ciszy poobiedniej. Na campie nie wolno korzystać z żadnego sprzętu elektronicznego typu tablety, PSP, aparaty fotograficzne, zegarki z internetem itp. Sugerujemy, aby takie urządzenia pozostawić w domu (urządzenia przywiezione na camp będą zdeponowane w sejfie i zwrócone uczestnikom ostatniego dnia pobytu).

Konto do wpłat za camp

nr. rachunku: 39 1240 6218 1111 0010 5320 5653

właściciel rachunku: AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI, ul. Krakowskie Przedmieście 24, 00-325 Warszawa

tytułem KidsCore Camp Wilkasy 2024 [termin, Imię i nazwisko dziecka].

Termin wpłat całej kwoty za obóz upływa 01.07.2024. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a w drugim etapie wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 1000 zł. Zalecamy zawrzeć prywatnie dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji z campu.

Dokumenty do pobrania

oświadczenie rodziców – nasze obozy zgłaszamy do kuratorium

Legitymacja AZS

Adres do korespondencji:

AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI, ul. Dobra 56/66, pokój 162, 00-312 Warszawa

Kontakt (zapisy):

Bartłomiej Szotyński, tel. +48 666 976 001

e-mail: info(at)kidscore.pl

https://www.facebook.com/kidscoreacademy

         

Kategorie: Lato 2024